Jak sprawdzić szczelność rynien?

Nie wiesz jak sprawdzić szczelność rynien? To proste, wystarczy że przeczytasz poniższy poradnik. Dowiesz się jak w prosty sposób sprawdzić szczelność i drożność rynien oraz jak je uszczelnić.

Wlej wodę i sprawdź szczelność

  • Szczelność i drożność rynien można sprawdzić w prosty sposób, wystarczy zatkać otwór odpływowy i wlać do nich wodę, obserwując, czy nie ma przecieków.
  • Jeśli woda przecieka, to znak że doszło do uszkodzeń.
  • Po opróżnieniu rynny należy sprawdzić, czy nie pozostają na jej powierzchni oczka wodne. Jeśli są widoczne to sygnał, że rynna jest źle zamontowana. Wystarczy ją dogiąć i jeszcze raz sprawdzić, czy woda spływa we właściwy sposób.

Warto zwrócić uwagę również na szczelność połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami systemu odwodnienia. Pęknięcia i uszkodzenia mogą pojawiać się w gzymsie przy rynnie oraz w miejscu jej mocowania ze ścianą.

Jak uszczelnić rynny?

  • Naprawić uszkodzone rynny można za pomocą uszczelniacza. Doskonały będzie kauczuk, ponieważ nadaje się do każdego rodzaju podłoża. Kauczuk wyposażony w aplikator (obrotowa końcówka dozująca). Aplikator daje możliwość wielu kombinacji ustawienia, przez co nałożenie produktu w trudno dostępnych miejscach okazuje się być prostą czynnością. Preparat może być aplikowany na wilgotnym, a nawet mokrym podłożu.